نتایج در این بخش نمایش داده می شود

منطق (علامه محمدرضا مظفر)

مشخصات کتاب

نام کتاب :منطق

نویسنده : علامه محمدرضا مظفر

مترجم : علی شیروانی

ناشر :دارالعلم

دسته بندی :فلسفه و منطق

سال چاپ :1384

نوبت چاپ :چهاردهم

جلدها : جلد اول

صوت کتاب : ناموجود
محمدرضا مظفر )۱۳۲۲- ۱۳۸۳ق) عالم شیعی قرن چهاردهم است. تحصیلاتش را در حوزه علمیه نجف آغاز کرد و از درس محمد حسین نائینی، آقا ضیاء عراقی، قاضی طباطبایی بهره برد و خود نیز شاگردان بسیاری را تربیت کرد. مظفر با استفاده از موقعیتش در حوزه نجف و برای تحقق اندیشه‌هایش دست به تأسیس مراکز علمی و فرهنگی متعددی همچون دانشکده فقه نجف، دانشکده و مدارس منتدی زد. جهت نزدیکی بین مذاهب شیعه و سنی گام‌های ماثری برداشت. تألیفات او به شیوه نو و ساده نگارش شده است. کتاب‌های اصول فقه و المنطق او از منابع درسی حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها می‌باشد.
مظفر این اثر را به قصد تدریس در دانشکده فقه نجف و به منظور رفع خلأ موجود بین دو کتاب «معالم» و «کفایه» نوشته است. مظفر با پیروی از ابتکار استادش شیخ محمد حسین غروی اصفهانی در دسته‌بندی مباحث این اثر را تنظیم کرده است. اصول الفقه همچون بسیاری از آثار او با قلمی ساده نگارش شده و ویژگی اصلی آن ارائه مطالب پیچیده اصولی با بیانی روشن و معیار علمی است.
حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین دکترعلی شیروانی (متولد ۱۳۴۳ ش، تهران)، مترجم کتاب منطق مظفر، تحصیلات حوزوی خود را نزد اساتیدی همچون حضرات آیات: سید محمد ضیاءآبادی، حسین وحید خراسانی و عبدالله جوادی آملی پیگیری کرد. وی رشته فلسفه و کلام را در مقطع دکتری در دانشگاه تربیت مدرس به اتمام رساند. او علاوه بر تدریس دروس حوزوی و دانشگاهی تاکنون چندین جلد کتاب و مقاله به رشته تحریر درآورده است. «سلوک عرفانی در سیره اهل بیت علیهم السلام»، «حضرت زهرا در کتب اهل سنت »، «رساله حقوق امام سجادعلیه السلام» و«پژوهشی در باب علم امام علیه السلام» برخی از این آثار است.

تهیه و تنظیم: زهرا سلیمی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *