نتایج در این بخش نمایش داده می شود

تاریخ فلسفه غرب (بر تراند راسل)

مشخصات کتاب

نام کتاب :تاریخ فلسفه غرب

نویسنده : بر تراند راسل

مترجم : نجف دریابندری

ناشر : کتاب پرواز

دسته بندی :فلسفه و منطق

سال چاپ :1394

نوبت چاپ :هشتم

جلدها : جلد 1

صوت کتاب : ناموجود
کتاب «تاریخ فلسفه غرب» نوشته‌ی «برتراند راسل» و ترجمه‌ی «نجف دریابندی»است. راسل در این کتاب به شرح نقادانه تاریخ فلسفه در ممالک غربی از هزاره اول قبل از میلاد مسیح تا اواسط قرن بیستم میلادی پرداخته است.این مجلد شامل متن کامل سه کتاب «فلسفه‌ی قدیم»، «فلسفه قرون وسطی» و «فلسفه جدید» است . برتراند آرتور ویلیام راسل فیلسوف، منطق‌دان، ریاضیدان، مورخ، جامعه‌شناس و برنده جایزه نوبل و فعال صلح طلب بریتانیایی بود که در قرن بیستم زندگی می‌کرد.
تاریخ فلسفه غرب، بازنویس سلسله درسهایی است که راسل از سال ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۳ در آمریکا داده بود و سپس در تابستان ۱۹۴۴ در انگلستان برای انتشار آماده شد. این کتاب پرخواننده‌ترین اثر راسل از کار درآمد و از زمان انتشار (۱۹۴۵) تا امروز همیشه در ردیف آثار پرفروش قرار داشته‌است. چنان‌که در مقدمه کتابش آورده فقط از فلاسفه‌ای سخن گفته‌است که در نظرش دارای اهمیت بسیاری بوده‌اند و در مورد همین فلاسفه نیز جزئیاتی را به میان آورده که اگر ضروری نبود در توضیح مطلب بیان شده است.
آلبرت انیشتن درباره این کتاب چنین گفته‌است: تاریخ فلسفه برتراند راسل کتابی است پر ارج. متحیرم که تازگی فرح بخشی و اصالت این اثر را باید ستود یا حساسیت همدلی این متفکر بزرگ با اندیشمندان زمان‌های بسیار دور را ستایش کرد. نهایت سعادت می‌دانیم که نسل خشک و ددآسای زمان ما از وجود چنین مرد عاقل و باشرف و جسور، و در عین حال شوخ‌طبع، برخوردار است. کتابی است در اعلی درجه آموزنده، بسیار بلند مرتبه، و برتر از ستیزهای حزب‌ها و تضاد عقیده‌ها
این کتاب توسط نجف دریابندری در چهار جلد به فارسی برگردانده شد که در چاپ‌های بعدی جلدهای سوم و چهارم یکی شد؛ سر انجام در سه جلد در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت؛ و اکنون با یکی شدن تمام مجلدها در یک جلد ۱۰۴۸ صفحه‌ای عرضه گردیده است. این کتاب ارزشمند توسط نجیب محفوظ نویسنده بنام مصری به زبان عربی ترجمه شده است.

تهیه تنظیم: زهرا سلیمی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *